Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Insolventa firma cu credite restante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Insolventa firma cu credite restante

o societate are credite restante la banca ,ce drepturi are banca in caz de insolventa ?
poate societatea sa isi declare insolventa sau doar creditorii pot face acest lucru ?
care este cuantumul datoriei prin care da dreptul creditorului de a baga firma in insolventa ?
45.000 Lei. Si debitorul aflat in stare de insolventa poate face cerere de intrare in procedura insolventei, nu doar creditorii sai.
dar banca ,in caz de insolventa ,poate sa inainteze procedura de executare ?
toti creditorii se inscriu in tabelul credal printr-o cerere scrisa si in ordinea in care s-au inscris urmeza sa isi indestuleze ulterior creanta