Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Declararie creanta faliment dupa reorganizare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Declararie creanta faliment dupa reorganizare

Buna ziua
In procedura falimentului deschisa dupa ce societatea a fost in reorganizare jud, lichidatorul notifica creditorii sa depuna declaratiile de creanta. Devreme ce un creditor este inscris in tabelul definitiv al creantelor, depunand aceasta declaratie de creante din momentul dispunerii reorganizarii, mai este obligatoriu sa faca acum in momentul intrarii in faliment aceasta declaratie?
Multumesc
Buna ziua,

Dupa declararea falimentului, doar cei care au creante nascute dupa intrarea in faliment trebuie sa depuna declaratie de creanta.
Multumesc pt raspuns. Avem si text legal care arata ca nu mai depui declaratie de creanta?