avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cont pentru plata dobanzi si penalitati la tva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cont pentru plata dobanzi si penalitati la tva

buna ziua!
poate sa-mi spuna cineva in ce cont platesc ”dobanzi si penalitati de intarziere aferente tva”, pentru ca eu am cautat si am gasit doar cont pentru ”majorari de intarziere tva”. este acelasi lucru?
va rog sa ma ajutati!!!#-o
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 11:03, 10 Septembrie 2013
Da,este acelasi lucru. Acela este contul unde se face plata dobanzilor si penalitatilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul accesorii bugetul de stat vlad.r vlad.r Buna ziua Am o intrebare in legatura cu dobanzile si penalizarile calculate de fisc. Acestea pot depasi debitul ? De exemplu, la o TVA de plata ... (vezi toată discuția)
Scutire penalitati la firme,daca se face plata datoriilor pana la 31 decembrie. getic2000 getic2000 Buna ziua,nu stiu daca am inteles bine din ce a zis domnul Boc intr-o zi la televiziune legat de scutirea de plata a penalitatilor firmelor daca se platesc ... (vezi toată discuția)
Penalitati tva mihaelamure mihaelamure buna, am o datorie la finante pe tva la care s-au adaugat si penalitati si majorari. vreau sa platesc pana la sfarsitul anului sa am scutire de penalitati si ... (vezi toată discuția)