Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cont pentru plata dobanzi si penalitati la tva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cont pentru plata dobanzi si penalitati la tva

buna ziua!
poate sa-mi spuna cineva in ce cont platesc ”dobanzi si penalitati de intarziere aferente tva”, pentru ca eu am cautat si am gasit doar cont pentru ”majorari de intarziere tva”. este acelasi lucru?
va rog sa ma ajutati!!!#-o
Da,este acelasi lucru. Acela este contul unde se face plata dobanzilor si penalitatilor.