avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bucatar cantina din sistemul bugetar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bucatar cantina din sistemul bugetar

As dorii sa stiu cum arata si ce contine contractul colectiv de munca, fisa postului si efectivul de copii pt un bucatar la 8h.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:58, 18 Septembrie 2013
CCM din ce ramura sau sector de activitate doriti ?

fisa post bucatar
[ link extern ]

Normative încadrare personal didactic auxiliar şi nedidactic
Grădiniţa cu program prelungit şi grădiniţa care funcţionează împreună cu creşa cu program zilnic
bucatar la 15 copii in medie

Grădiniţa cu program săptămânal şi grădiniţa care funcţionează împreună cu creşa cu program săptămânal
bucatar la 12 copii in medie

Internat si cantina
bucatar pentru pentru fiecare 80 de mese servite în medie pe zi (0,25 mic dejun, 1 masa de prânz, 0,75 cina).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer în învățământ nelufloca nelufloca Sotia mea este pedagog de 18 ani, la Internatul scolar ce functioneaza pe langa Scoala Gimnaziala din comuna. In ultima perioada, nu mai prea sunt copii la ... (vezi toată discuția)
Scoala si sanepidul: pot fi obligati elevii sa manance - si sa plateasca - la cantina scolii? JustMe1977 JustMe1977 Buna! Am o mare nelamurire, daca imipoate raspunde cineva multumesc anticipat! Scoala la care invata fiul meu e \"Step by step\", cu posibilitatea de servire a ... (vezi toată discuția)
Decizie ordonator credit ionigeo ionigeo CA al unei scoli trebuie sa primeasca o hotarare din partea ordonatorului de credit prin care acesta administreaza bunurile scolii? (vezi toată discuția)