avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu

buna ziua!
am cumparat prin leasing o masina pe care firma de leasing a inmatriculat,o in 2009 fara sa plateasca taxa deoarece a beneficiat de niste ordonante.
acum, dupa achitare, cand vreau s.o inmatriculez pe numele meu mi se cere achitarea taxei.
cum sa mai platesc taxa daca masina este inmatriculata in 2009?
deja am deschis proces in instanta, ce sanse am sa castig?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: popa_v , utilizator 21:53, 19 Septembrie 2013
Din pacate Romania este cred singura tara in care legile se aplica retroactiv. PDAP, cererea de chemare in judecata ati facut-o singur sau cu ajutorul unui avocat?
cu ajutorul unui avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto VS_ABUTOAIEI VS_ABUTOAIEI Am achizitionat autoturism Mercedes Vito in anul 2009, mai exact in ianuarie. Masina era noua din anul 2008. Sistemul de achizitionare leasing. Firma de ... (vezi toată discuția)
Noua inmatriculare madalynio madalynio Am achizitionat un tiguan pe data de 25.07.2013,masina a fost in leasign din anul 04/2009,si pe data de 26.06.2013 s-a terminat leasingul si primul ... (vezi toată discuția)
Plata taxa de prima inmatriculare/poluare abuziva? zengy4u zengy4u Salutare tuturor, am o intrebare, e destul de interpretabila legea si imi incerc ultima sansa aici, mi-am cumparat o masina noua prin porsche leasing, euro ... (vezi toată discuția)