Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu

buna ziua!
am cumparat prin leasing o masina pe care firma de leasing a inmatriculat,o in 2009 fara sa plateasca taxa deoarece a beneficiat de niste ordonante.
acum, dupa achitare, cand vreau s.o inmatriculez pe numele meu mi se cere achitarea taxei.
cum sa mai platesc taxa daca masina este inmatriculata in 2009?
deja am deschis proces in instanta, ce sanse am sa castig?
multumesc!
Din pacate Romania este cred singura tara in care legile se aplica retroactiv. PDAP, cererea de chemare in judecata ati facut-o singur sau cu ajutorul unui avocat?
cu ajutorul unui avocat