Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contestatie PV
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contestatie PV

Am fost sanctionat cu retinerea talonului pt neomolagarea instalatie pe gpl cu 480 d lei, in procesl verbal nu scrie daca pot plati si pe jumatate in 48 de ore, nici punctele pe penalizare sau sanctionare... doar suma, ce pot face? pot contesta pv? amenda o pot plati pe jumatate iar agentul constatator nu s-a prezentat
nemespetrica, utilizator
iar agentul constatator nu s-a prezentat
Nu toate contraventiile por fi achitate in 48 de ore la jumatate din minim. Deci, este posibil sa nu fie o scapare a agentului constatator. Verificati actul normativ in baza caruia vi s-a aplicat sanctiunea pentru a vedea daca se precizeaza acest lucru in textul sau.
în p.v. nu scrie cum îl cheamă pe agent? Dacă nu și-a trecvut numele atunci p.v. este nul