Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatii restante revolutionari 2013
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatii restante revolutionari 2013

Buna ziua,ma poate ajuta si pe mine cineva....in ce luna se dau indemnizatiile restante de revolutionari. Va multumesc
nu de dau niciodata.
Prin OUG nr. 53/2010 s-a stabilit ca indemnizatiile restante cuvenite revolutionarilor vor fi platite esalonat, in 3 transe, in anii 2012, 2013 si 2014, in functie de cuantumul total al sumelor restante cuvenite.

Pentru detalii mai amanuntite puteti contacta Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din decembrie 1989
[ link extern ]
Am inteles ca se dau in octombrie 2013
avocatteodorescunicusor a scris:

nu de dau niciodata.

am inteles ca prin ordonanta 11/2014 , se poate face proces individual statului pentru recuperarea indemnizatiilor restante din 2011 ;
este adevarat ?
ce alte acte ar trebui pentru deschiderea unui astfel de proces ?
Multumesc
ralucapopescu a scris:

avocatteodorescunicusor a scris:

nu de dau niciodata.

am inteles ca prin ordonanta 11/2014 , se poate face proces individual statului pentru recuperarea indemnizatiilor restante din 2011 ;
este adevarat ?
ce alte acte ar trebui pentru deschiderea unui astfel de proces ?
Multumesc

Buna ziua ,
Am inteles ca s-a dat o noua ordonanta nr.95/2014 , in care revolutionarii vor primi o noua titulatura de "luptator cu rol determinant";
stie cineva ce acte trebuie pentru aceasta noua preschimbare si un se depun ?

Multumesc