avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Autoritatea privind afisarea la avizierul asociatiei
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Autoritatea privind afisarea la avizierul asociatiei

Exista o reglementare care prevede ca orice comunicare,document afisat la avizierul asociatiei trebuie sa fie vizat de comitetul executiv (semnatura stampila) ?
Cel mai recent răspuns: badboy20cm , utilizator 10:11, 2 Octombrie 2013
Nu, nu exista asemenea reglementare pentru avizier.
Nu exista astfel de prevedere
Detaliati continutul comunicarii
Cui ii revin atributiile prin mandat al afisarii la avizierul asociatiei, cui ii este incredintata cheia, accesul la avizier ?
Deobicei administratorului care afiseaza listele sau alte anunturi de interes pentru locatari.
Ultima modificare: Duminică, 29 Septembrie 2013
elga50, moderator
Buna ziua,


Daca tot vorbim de avizier, am o nelamurire:

Ce lege,articol,sau regula exista pt listele de intretinere afisate? zic asa pt ca

Noi sunte-m 1 bloc cu 3 scari si listele de la 2 scari sunt identice (adica cuprind anumite rubrici:lift ,energie,gunoi etc) iar la scara mea lista nu este deloc la fel ca celelalte,noi nu avem acele rubrici,unele la noi sunt trecute la comun ex lift+interfon pe cand la ceilalti sunt separat sii fiecare stie ca la lift da 2 lei la interfon 1 leu., altele noi nici nu le avem .

Stiu ca exista o regula dar nu stiu articolul etc.

Multumesc pt ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz afisare lista de plata ContSters122354 ContSters122354 buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat in problema urmatoare administratora incaseaza banii pt lista de plata a lunii martie, dar refuza categoric sa ... (vezi toată discuția)
Afisare lista intretinere mihalache70 mihalache70 Buna ziua, In blocul unde locuiesc, lista de intretinere lunara se afiseaza dupa data de 30 a lunii, in momentul platii la casierie neavand la cunostinta de ... (vezi toată discuția)
Liste plata corectate Tonyde Tonyde Buna ziua. Pentru a clarifica niste divergente cu Asociatia am solicitat in scris sa mi se elibereze conform legii copii dupa listele de plata pe ultimile 5 ... (vezi toată discuția)