Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Autoritatea privind afisarea la avizierul asociatiei
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Autoritatea privind afisarea la avizierul asociatiei

Exista o reglementare care prevede ca orice comunicare,document afisat la avizierul asociatiei trebuie sa fie vizat de comitetul executiv (semnatura stampila) ?
Nu, nu exista asemenea reglementare pentru avizier.
Nu exista astfel de prevedere
Detaliati continutul comunicarii
Cui ii revin atributiile prin mandat al afisarii la avizierul asociatiei, cui ii este incredintata cheia, accesul la avizier ?
Deobicei administratorului care afiseaza listele sau alte anunturi de interes pentru locatari.
elga50, moderator
Buna ziua,

Daca tot vorbim de avizier, am o nelamurire:

Ce lege,articol,sau regula exista pt listele de intretinere afisate? zic asa pt ca

Noi sunte-m 1 bloc cu 3 scari si listele de la 2 scari sunt identice (adica cuprind anumite rubrici:lift ,energie,gunoi etc) iar la scara mea lista nu este deloc la fel ca celelalte,noi nu avem acele rubrici,unele la noi sunt trecute la comun ex lift+interfon pe cand la ceilalti sunt separat sii fiecare stie ca la lift da 2 lei la interfon 1 leu., altele noi nici nu le avem .

Stiu ca exista o regula dar nu stiu articolul etc.

Multumesc pt ajutor.