Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Licenta gaming
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Licenta gaming

Buna.Am si eu cateva intrebari.De curand m-am decis sa imi deschid un server de metin2 insa a aparut o problema.Serverele oficiale de metin sun licentiate de YMIR iar eu daca imi deschid un server privat ei ma pot da in judecata.Cum imi pot face un server si sa nu fiu dat in judecata?(YMIR nu mai acorda licenta,din cate am inteles)
Pai daca nu iti acorda ei licenta, nu poti altfel. Variante... ar fi, dar nu cred ca e forumul potrivit unde sa iti spunem cum si in ce fel. Legal se poate doar cu licenta de la producator.
Serverele private de MMO-uri nu-s legale si nu vor fi.