avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Declarare punct de lucru la pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Declarare punct de lucru la pfa

Buna ziua,

Revin cu o intrebare legat de un pfa.
Vrea sa isi inchirieze un spatiu pt a desfasura activitatea, sa si angajeze persoane, trebuie sa declare punctul de lucru la registrul comertului? spatiul unde o sa isi desfasoare activitatea are nevoie de autorizatie de functionare? (pfa-cosmeticiana. iar spatiul este la parterul unui bloc.)

multumesc mult pt ajutorul acordat de fiecare data cand am avut ceva sa intreb.
Cel mai recent răspuns: ContSters258148 , utilizator 14:56, 30 Septembrie 2013
Da, la Reg.comertului .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau srl pentru cosmetician didiuamalia didiuamalia Buna ziua, Am nevoie de un sfat profesional. Sunt cosmetician de profesie si doresc sa-mi infiintez firma sau pfa pentru desfasurarea activitatii la ... (vezi toată discuția)
Transformare apartament in spatiu comercial mihai_blp mihai_blp Buna ziua. Ma intereseaza daca un apartament aflat la parterul unui bloc se poate transforma in spatiu comercial si daca da ce anume trebuie facut? (vezi toată discuția)
Acte infiintare cafenea monique@ monique@ Cunoasteti, va rog, care sunt avizele/autorizarile necesare infiintarii unei cafenele intr-un spatiu la parterul unui bloc de locuinte? Multumesc. (vezi toată discuția)