avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL - care va avea activitate doar in afara ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL - care va avea activitate doar in afara tarii

Buna ziua,

as vrea daca se poate sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema legata de infiintarea unui SRL.
Astfel, doresc sa infiintez o firma - SRL - care nu va avea activitate aici in tara ci doar in afara Romaniei, intr-o tara membra UE.

Se poate acest lucru sa nu ai activitate deloc aici?
Care este legea care permite sau interzice acest lucru?

Unde ar trebui sa intreb?
Multumesc,

Alte discuții în legătură

Infiintare firma cu activitatea in strainatate d3ath_sm0k3 d3ath_sm0k3 Buna ziua, asa cum zice si titlul doresc sa imi infiintez o firma in Romania dar sa imi desfasor activitatea in strainatate. As vrea sa stiu daca este legal si ... (vezi toată discuția)
În ce condiții poate un ong din belgia să vândă în românia diverse produse către persoane fizice? Genoveva w Genoveva w In ce conditii, o organizatie non profit din Belgia poate sa vanda diverse produse in Romania catre persoane fizice fara a avea probleme de natura legala? (vezi toată discuția)
Formularul a1 nicoletavaly nicoletavaly Va rog frumos sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Am un prieten care munceste in Italia intr-un santier naval de mai bine de 10 ani. Vazand ca sunt firme ... (vezi toată discuția)