Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Curiozitate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Curiozitate

Buna ziua,imi spuneti va rog care dintre urmatoarele e-mail-uri e cea corecta:nickname@yahoo.com sau nickname@yahoo.ro?Multumesc.
sergiu2011, utilizator
Nu exista domeniul "yahoo.ro", prima varianta este cea corecta.
Puteti sa argumentati afirmatia dumneavoastra?
Gugaleste yahoo.ro si vezi unde te duce!

[ link extern ] /

Poti sa te loghezi cu contul de pe yahoo.com, cel putin asa am intrat eu.
pe langa yahoo.com, exista yahoo.ro cum exista si yahoo.it si etc.
Au bagat si tara romaneasca mai mult in seama si ne-au facut domeniu dedicat.
xxxx@yahoo.ro
Va puteti inscrie cu *@yahoo.ro, verificat de mine ca si cu *@yahoo.ca (de la California) de ex., deci ambele variante sunt corecte.
emil6702, utilizator