avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Curiozitate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Curiozitate

Buna ziua,imi spuneti va rog care dintre urmatoarele e-mail-uri e cea corecta:nickname@yahoo.com sau nickname@yahoo.ro?Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 3 Octombrie 2013
sergiu2011, utilizator
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 21:44, 3 Octombrie 2013
Nu exista domeniul "yahoo.ro", prima varianta este cea corecta.
Puteti sa argumentati afirmatia dumneavoastra?
Gugaleste yahoo.ro si vezi unde te duce!

[ link extern ] /

Poti sa te loghezi cu contul de pe yahoo.com, cel putin asa am intrat eu.
pe langa yahoo.com, exista yahoo.ro cum exista si yahoo.it si etc.
Au bagat si tara romaneasca mai mult in seama si ne-au facut domeniu dedicat.
xxxx@yahoo.ro
Va puteti inscrie cu *@yahoo.ro, verificat de mine ca si cu *@yahoo.ca (de la California) de ex., deci ambele variante sunt corecte.
Ultima modificare: Joi, 3 Octombrie 2013
emil6702, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plingere impotriva actelor procurorilor mpetrus mpetrus Buna seara la toata lumea, Am niste probleme majore cu 2 rezolutii date de 2 procurori din cadrul unei CA (NUP si eu sint partea vatamata care nu e de acord ... (vezi toată discuția)
Problema urgenta pentru admini sau moderatori uwritetherules uwritetherules buna seara. am o problema. in urma cu ceva timp m-am inregistrat aici cu un alt user pe alt e-mail. am incercat sa ma loghez dar nu mai tin minte parola ... (vezi toată discuția)
Examenul pentru obþinerea certificatului de traducator - domeniu/specialitate Anikadnb Anikadnb Buna ziua, m-am interesant pe site-ul Cppc cum pot intra in posesia unui certificat de traducator si dat fiind ca aici s-a mai dezbatut acest subect intr-o ... (vezi toată discuția)