Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Taxe vamale import SUA
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Taxe vamale import SUA

Buna ziua!Va rog, as dori sa aflu care este valoarea taxelor vamale aplicabila pentru produsele importate din Sua, ca persoana juridica.
Mentionez ca doresc sa import produse de igiena personala, si seminte.
Stie cineva care este calculul exact care se face la vama, si daca acesta este in functie de greutatea coletului, sau valoarea declarata?
Multumesc!
Buna ziua,

Incadrarea tarifara a marfurilor presupune determinarea subpozitiei tarifare la care se clasifica marfurile in una din nomenclaturile vamale.
Pentru aceasta va trebui sa cunoasteti codurile produselor pe care intentionati sa le importati.
Gasiti urmand link-ul de mai jos, informatiile necesare.
Încadrarea tarifară a mărfurilor presupune determinarea subpoziţiei tarifare la care se clasifică mărfurile în una din nomenclaturile vamale.

Numai bine
Linkul-cu pricina
[ link extern ]