Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Primul cont pe firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Primul cont pe firma

V-ati deschis cont bancar pe firma pana acum? Ce acte v-au cerut? Cat a durat? Din ce am vazut asta poate dura destul de mult, daca iei in calcul toate formalitatile.

Fac un sondaj printre firmele din jur, ca sunt curios daca isi pune cineva problema in vreun fel legat de aceste lucruri.

Multumesc anticipat.
hoinarescu, utilizator
Poate dura destul de mult - pana la cateva zile, chiar. Cei de la OTP au facut acum o chestie interesanta - poti sa iti deschizi contul online si sa rezolvi mult mai repede. Au facut ei o comparatie aici: [ link extern ]
depinde de care banca este vorba
o banca respectabila are interesul sa fie contul activ a doua zi de la depunerea documentelor cerute.