Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la CCM neinregistrat la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la CCM neinregistrat la ITM

Daca un Act aditional la un CCM a fost inregistrat la A.P.I.S. Municipiul Bucureşti (asa sustine administratia), dar la data incheierii (semnarii) Actului aditional A.P.I.S. Municipiul Bucureşti nu mai avea competenta de a verifica/inregistra CCM-uri (ci numai ITM-ul avea competenta) ce efecte are?

Totodata administratia vrea sa faca disponibilizari in baza acelui CCM.
Cand a fost inregistrat acel act aditional la AMPIS?

Legea nr.62/2011 prevede expres ca, ccm la nivel de unitate se inregistreaza la ITM.
La data respectiva (2013) , ccm si actele aditionale se inregistra la ITM si nu la DMPS.

Probabil in acel document este o eroare. Puteti verifica la ITM Bucuresti daca a fost sau nu inregistrat la ei acel act aditional.