Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit BCR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit BCR

buna ziua!cine ma poate ajuta cu un sfat?fosta mea sotie a luat in timpul casatoriei noastre un credit de la BCR la care eu sint coplatitor dar nu am acces la cont decat sa platesc sau sa cer situatia contului,rata nu s-a mai platit de cca 16 luni,pentru credit s-au depus un nr. de terenuri din care o parte au fost expropriate de cnadnr iar banii au fost virati intr-un cont la alta banca pe numele fostei sotii si la dispozitia BCR insa fosta sotie refuza sa deblocheze banii pentru a se plati restanta si pentru aajunge cu ipoteca la zi.am cerut bancii sa o oblige sa deblocheze contul dar BCR a zis ca nu o pot obliga,cum o pot obliga sa deblocheze contul,printr-un proces penal sau civil tinand cont ca sint coplatitor si ea urmareste ca banca sa-mi ia si casa in care stau,creditul e de 100000 euro luat in timpul casatoriei de amandoi dar casa este facuta de mine inainte de casatorie,va multumesc!!:sorry:
Daca se ajunge la executare silita, i se vor goli si acele conturi.