Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despãgubiri pentru aromânii strãmutaþi din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despãgubiri pentru aromânii strãmutaþi din Cadrilater

Unde mă pot adresa pentru a primi despăgubiri pentru aromânii strămutaţi din Cadrilater?
Mulţumesc!
Art. II din OUG 10/2013
(1) Comisiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti pentru aplicarea Legii nr. 9/1998, Legii nr. 290/2003 si Legii nr. 393/2006 analizeaza si solutioneaza cererile de acordare a compensatiilor, ramase nesolutionate, in termen de 18 luni de la data intrarii in vigoare a prezentei ordonante de urgenta. In aceasta perioada comisiile judetene, respectiv a municipiului Bucuresti pentru aplicarea Legii nr. 9/1998 au obligatia sa comunice solicitantilor ale caror dosare nu au fost solutionate inca modificarile aduse legii.
La Prefectura din raza teritoriala de domiciliu ( din Judetul in care locuiti)