Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Buna,
dupa decesul ambilor parinti,eu fiind singurul mostenitor(fiu),pot beneficia de terenul lasat de ei,fara a avea act de mostenire?
Trebuie sa dezbat mostenirea si s-o impart cu fiul fratelui meu(acesta fiind decedat)?
Imobilul parintesc a fost vandut in timpul vietii parintilor,eu mai am vreo implicare acolo,cand actualii proprietari vor dori sa vanda?
Multumesc!
Va multumesc!
Se para ca fara descendentul fratelui nu putem face nimic.Dar daca nu dezbatem succesiunea din lipsa banilor dupa decesul ambilor parinti ce se va intampla cu terenul?
petrovantea12, utilizator