avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Doi copii orfani de tata, putem beneficia de ajutoare ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Doi copii orfani de tata, putem beneficia de ajutoare banesti?

Impreuna cu sora mea am ramas orfan de tata. NU avem pensie dupa tata IAR MAMA ARE UN SALARIU DE 700 DE LEI........ SUNTEM amandoi SCOLARI eu in clasa 5 ar sora mea in clasa 1
AVEM dreptul la vreo bursa de ajutor social??? Sau de la vreun ajutor social din partea statului?

[Editat de admin: Daca pui puncte intre cuvinte nu se poate raspunde intrebarilor tale. Te rog lasa spatiu intre ele. Multumesc]
Ultima modificare: Miercuri, 23 Octombrie 2013
Admin, administrator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:09, 23 Octombrie 2013
1. - Pentru ajutor social luati legatura cu Primaria sa vedeti daca indepliniti conditiile.
- Cititi pe:
[ link extern ]
si ce scrie acolo este valabil pentru toate primariile din tara.

2. - Pentru burse de ajutor social pentru elevi luati legatura cu dirigintele sau cu directorul scolii.
- Intrati si pe:
[ link extern ]
si vedeti care sunt conditiile si actele necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Familie monoparentala teodosie113 teodosie113 Buna seara !sunt divortata si copiii au domiciliul la mine dar autoritatea parinteasca este comuna.As dori sa stiu si eu de ce alocatii pot beneficia,daca pot ... (vezi toată discuția)
Burse elevi cu probleme oftalmologice CATALINA-MINA CATALINA-MINA Buna ziua. Am o intrebare in legatura cu bursele pt elevii cu probleme oftalmologice. Care sunt conditiile pt a beneficia de bursa, in ce situatii, ce ... (vezi toată discuția)
Burse sociale elevi cristina velescu cristina velescu as dori sa stiu ce acte imi trebuie si ce venit trebuie sa avem pe membru de familie pt a obtine bursa scolara.si cat este aceasta bursa?.multumim! (vezi toată discuția)