Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Doi copii orfani de tata, putem beneficia de ajutoare ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Doi copii orfani de tata, putem beneficia de ajutoare banesti?

Impreuna cu sora mea am ramas orfan de tata. NU avem pensie dupa tata IAR MAMA ARE UN SALARIU DE 700 DE LEI........ SUNTEM amandoi SCOLARI eu in clasa 5 ar sora mea in clasa 1
AVEM dreptul la vreo bursa de ajutor social??? Sau de la vreun ajutor social din partea statului?

[Editat de admin: Daca pui puncte intre cuvinte nu se poate raspunde intrebarilor tale. Te rog lasa spatiu intre ele. Multumesc]
Admin, administrator
1. - Pentru ajutor social luati legatura cu Primaria sa vedeti daca indepliniti conditiile.
- Cititi pe:
[ link extern ]
si ce scrie acolo este valabil pentru toate primariile din tara.

2. - Pentru burse de ajutor social pentru elevi luati legatura cu dirigintele sau cu directorul scolii.
- Intrati si pe:
[ link extern ]
si vedeti care sunt conditiile si actele necesare.