Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Analiza de risc
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Analiza de risc

Buna ziua!

Am primit de ANAF Directia Genaerala de Servicii pentru Contribuabili o informare conform careia in urma unui proces de selectie aleatorie compania ar putea fi supusa unei analize de risc.
Intentia lor este de a ne informa asupra actiunilor pe care ANAF le desfasoara in mod normal, acelea de control.
Scopul este de acela de a ne permite ca in eventualitatea desfasurarii unui control sa ne pregatim documentele contabile si fiscale.

Eu nu inteleg acesta informare vine datorita Instiintarilor privind stingerea creantelor fiscale care nu se sting desi in Fisa fiscala totul este bine.
Sau nu stiu eu sa interpretez corect o Instiintare privind stingerea creantelor fiscale
Ar trebui sa ma alarmeze acesta informarea?
La cine ar trebui sa apelez sa aflu cauza acestei informari?

Multumesc!
Cititi acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc!