Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce inseamna analiza de risc, in urma unui proces de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce inseamna analiza de risc, in urma unui proces de selectie aleatoriu?

Buna ziua,
O societate comerciala a primit o adresa conform careia " in urma unui proces de selectie aleatorie ar putea fi supusa unei analize de risc."
Tot in adresa spun ca daca vor constata neconcordante intre datele raportate si cele de la administratie , acestea vor face obiectul unei inspectii fiscale, apoi spun ca daca a declarat si platit, la timp obligatiile aceasta scrisoare are titlu de informare si nu este necesara nicio actiune cu administratie finaciara. Ce inseamna ?
Mentionez ca aceasta societate a fost infiintata in 2013 , nu a avut nici un fel de activitate, iar declaratiile au fost depuse la timp.
Multumesc !
Cititi acest topic :
www.avocatnet.ro/content/for...