Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere mostenire

Intrbuintez terenul agricol si casa tatalui meu, de la moartea sa.
Nimeni nu a facut nici un demers pana acum (20 de luni de la deces).
Vreau sa aflu daca pot pastra casa si terenul in conditiile in care mai am 3 frati cu drept de mostenire. Fratii avand 3/4 pot vinde fara acordul meu proprietatea?
Stiti cum procedeaza instanta in cazul in care nu exista acord intre parti?
Va rog sa-mi raspundeti daca v-ati confruntat cu o astfel de situatie!

Multumesc tare mult!
De acord; eu am inteles ca nimeni nu a facut nimic pana acum... parca erau si plecati...