Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Diferenta de plata la TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Diferenta de plata la TVA

Buna ziua!
Am preluat contabilitatea unei firme si in balanta am sold la 4423 = 0, dar in fisa pe platitor, am de plata 700 ron. Ce nota contabila trebuie sa fac, la efectuarea platii, fara sa denaturez contul de TVA?
Daca fac numai 4423 = 5311 700, cum inchid 4423? Sa fac 6588 = 4423?
Multumesc
Daca aveti posibilitatea de a verifica corectitudinea inregistrarilor in contabilitate si a deconturilor de TVA, veti constata de unde provine diferenta. Daca nu, solutia sugerata de dvs. este corecta.