Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... BILET LA ORDIN REFUZAT SI NU ARE NIMIC PE FIRMA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

BILET LA ORDIN REFUZAT SI NU ARE NIMIC PE FIRMA

Buna ziua,

Am problema cu bilet la ordin refuzat.
Am fost la un executor judecatoresc care nu a gasit nimic la firma respectiva.
Ce se poate face mai departe ?

Am fost la sediul firmei, dar nu mai era nimic acolo, locul era inchiriat si s-au mutat.
Exista o metoda sa aflu adresa administratorului firmei ?

Va rugam sa ma ajutati, mersi frumos.

Puteti incerca la evidenta populatiei...poate ar fi indicat chiar executorul sa faca o asemenea cerere. Sau incercati la Registrul Comertului....la infiintarea unei firme se completeaza o serie de acte si asociatii trebuie sa-ti treaca si adresa domiciliului.
solicita un certificat constatator la ORC, fa o plangere penala...organele de cercetare sigur il vor gasi
multumesc mult pentru raspuns.

Dar am auzit ca ORC nu mai da informatii despre administrator, dar o sa incerc .
Pentru bilet la ordin se poate face plangere penala? credeam ca e doar pentru fila cec. Si cum se procedeaza?

Mersi frumos
Realitatea este ca daca nu aveti pe cineva la vre-un organ de cercetare nu veti face nimic.
Sunt mii de firme care au patit-o deci nu va bizuiti prea mult pe sprijinul executorului acesta daca nu are ce executa nu isi pierde timpul cu asa ceva.
Lumea trebuie sa inteleaga ca activitatea acestora este una de profit nu investeste efort suplimentar si forte umane pentru o cauza pierduta, el asteapta tot din partea dvs informatii si acte servite pe tava.

Cit despre ORC aici o discutie complexa de ce nu se ofera sau in ce conditii ofera informatii cu privire la identiatea admninistratorilor-asociatilor.
Escroci stiu sa isi piarda urma pentru ca sunt ajutati de lege si de institutii.
Da, din pacate nu avem pe cineva din brasov, eu sunt din bucuresti si firma respectiva e din brasov.
Daca aveti alte informatii puteti sa trimiteti email la: ancabaru@yahoo.com

Mersi frumos