Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reziliere contract RCS
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reziliere contract RCS

buna ziua,
Doresc sa reziliez un contract cu RCS-ul (PJ), dar mi s-a raspuns ca datorita faptului ca nu am anuntat cu 60 de zile inaintea expirarii perioadei contractuale, el s-a reinoit automat cu inca 1 an de zile.
Cum asi putea sa scap de ei? Sunt execrabili din orice punct de vedere.
Multumesc,
Chiar daca contractul a fost prelungit tacit, prin nemanifestarea intentiei dvs. de a denunta contractul, puteti sa il reziliati in cazul nerespectarii obligatiilor contractuale ale prestatorului insa aveti mare grija la clauzele privind rezilierea.