Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sporuri salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sporuri salariu

Este posibil ,respectiv legal, ca un functionar din cadrul unei autoritati publice locale( in speta primarie de comuna) sa beneficieze de 4 sporuri diferite care cumulate depasesc 105% din salariu?
Sporurile nu pot depasi cumulat 30%, fara a include in acest procent sporul de vechime.
tamasjolan a scris:

Sporurile nu pot depasi cumulat 30%, fara a include in acest procent sporul de vechime.

Atunci cum se justifica sporurile de 75% pentru functionarii din cadrul serviciile de achizitii. La care se mai adauga si sporul de antena...
Daca nu cer prea multe,care sunt sporurile de care poate beneficia un functionar public dintr-o primarie( in afara sporului de vechime )