Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Unde gãsesc declaraþiile de avere ale primarilor ºi ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Unde gãsesc declaraþiile de avere ale primarilor ºi ale consilierilor locali?

Va rog sa-mi raspundeti daca declaratiile de avere ale primarilor si consilierilor locali sunt publice.Daca da,unde le pot gasi si care este modalitatea prin care pot obtine o copie a lor?Cati ani sunt pastrate?

Multumesc mult

Buna seara.
Declaratiile de avere ale edililor le gasiti pe site-ul primariei orasului pe care il reprezinta. Ele sunt in format pdf si puteti salva documentele respective, precum si listarea acestora.
adrian_adri, utilizator
Si daca edilii sunt de la o primarie comunala si nu au publicate pe site-ul primariei acele declaratii?
Declaraţiile de avere şi de interese ale tuturor persoanelor care au obligaţia legală să le completeze le găsiţi pe site-ul Agenției Naționale de Integritate, accesând Portalul declaraţiilor de avere şi de interese aflat pe dreapta primei pagini a site-ului.