Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... declaratia de avere a unui politist
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

declaratia de avere a unui politist

Are idee cineva de unde se poate cere declaratiile de avere ale unui politist pe care il banuim ca ar fi corupt????????????
Averea se presupune ca a fost dobandita in mod licit.

Daca vreti sa va informati in concret ar trebui sa consultati mai multi avocati care sa caute sa va rezolve problema.
Daca politistul e corupt e bine sa aveti mai multi avocati care sa se ocupe de caz fara sa stie unul de altul.
Este o recomandare care ar putea avea succes.
Puteti apela si la un singur avocat dar e posibil sa il alegeti gresit.
Ideea este ca noi banuim ca politistul nu-si face anchetele penale in mod constiincios, iar declaratia de avere este o chestie din curiozitate sa vedem daca sia declarat toate bunurile , nu modul in care le-a dobindit(.... deocamdata), normal ar fi ca declaratiile de avere ale politistului sa se afle la primaria unde se afla angajat sau la un INSPECTORAT JUDETEAN DE POLITIE?????????
Ceea ce vreti este mult prea complicat.
Poate avea matusi si unchi.
Daca ma intelegeti.
Ce suma de bani are?
Este foarte important acest aspect daca aveti informatii certe.
pe mine nu ma intereseaza cite rude are.............. doresc doar sa aflu de unde se cere declaratia de avere a unui politist................si daca aceste declaratii de avere trebuie sa fie publice afisate pe vreun site undeva.....
Nu veti putea dovedi nimic.
Daca vreti sa fie arestat si stiti ca este corupt aveti o linie gratuita pentru institutiile abilitate ale statului.
Doar in caz de infractiune flagranta poate fi arestat si daca este corupt se poate sa fie arestat.
Daca nu este corupt nu va putea fi arestat.