avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... UCIDERE DIN CULPA SI VATAMARE CORPORALA DIN CULPA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

UCIDERE DIN CULPA SI VATAMARE CORPORALA DIN CULPA

L
Ultima modificare: Marți, 31 Martie 2009
GHISOIU RADU VASILE, utilizator
GHISOIU RADU VASILE a scris:

mi se interzice drepturile prevazute de art. 64 alin. 1 lit. a),b),c).
As vrea sa stiu daca se poate cand ma pot prezenta la examenul de obtinerea permisului auto?


Fata de ceea ce am subliniat nu va puteti duce la examen prea curand.

:offtopic: Brom apreciez raspunsurile dvs. dar la modul cum ati raspuns aici chiar este atac la persoana. Va rog sa va pastrati calmul. Omul este deja judecat de instanta si nu cred ca ar trebui sa-l judecam si noi aici.
In asentimentul Gabrielei as vrea sa subliniez ca nu suntem aici ca sa judecam. Ni s-a pus o intrebare juridica la care va rog sa raspundeti juridic. Multumesc.
GabrielaA a scris:

GHISOIU RADU VASILE a scris:

mi se interzice drepturile prevazute de art. 64 alin. 1 lit. a),b),c).
As vrea sa stiu daca se poate cand ma pot prezenta la examenul de obtinerea permisului auto?


Fata de ceea ce am subliniat nu va puteti duce la examen prea curand.

:offtopic: Brom apreciez raspunsurile dvs. dar la modul cum ati raspuns aici chiar este atac la persoana. Va rog sa va pastrati calmul. Omul este deja judecat de instanta si nu cred ca ar trebui sa-l judecam si noi aici.


Aveti perfecta dreptate! Dar daca tot dam sfaturi pe gratis, cred ca ne putem permite sa apelam si la morala, nu?
Brom a scris:

Aveti perfecta dreptate! Dar daca tot dam sfaturi pe gratis, cred ca ne putem permite sa apelam si la morala, nu?


O spuneti cu atata naduf de parca v-a pus cineva pistolul la tampla si va obliga sa dati "sfaturi gratis".
Este doar o constatare!
Incep sa cred ca aveti ceva cu mine. :) Este a doua oara cand imi faceti o remarca rautacioasa. Nu aveti de unde sa stiti daca imi face sau nu placere sa dau sfaturi celor care au nevoie de ele, si nici daca urmaresc un scop pecuniar din asta. Oricum, observatia dumneavoastra nu are nicio legatura cu ceea ce am spus eu.

Alte discuții în legătură

S-a prescris sau nu? adrianaardelean adrianaardelean buna ziua va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc vis-a-vis de implinirea termenului de prescriptie povestea e foarte lunga am sa incerc sa o redau succint. e ... (vezi toată discuția)
Cerere executare silita calin cristiana calin cristiana Se poate inainta si supune executarii silite retrocedarea unui imobil aflat inca in stadiul de apel existand o hotarare judecatoareasca din acest an, dar care ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare, art 386 lit d si e cpp BogdanVN BogdanVN Buna ziua, Am o mare nelamurire (printre f multe dezamagiri legate de justitie)... Va voi expune pe scurt o situatie pt care am doua intrebari la care va ... (vezi toată discuția)