Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Regim foi de parcurs
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Regim foi de parcurs

Sunt agent de vanzari la o firma de distributie si ma deplasez pe teren cu un autoturism. De 2 zile mi s-a impus sa completez foi de parcurs cu semnaturi si stampila de la toti clientii.Asta nu este nici o problema, dar nu prea stiu unde sa ma documentez cu privire la regimul acestora. Astazi mi s-a dat o foaie de parcurs in alb si cred eu ca fata foii ar trebui sa aiba numar si serie si sa fie completata de angajatori. Mi-a dat-o in alb, fara o stampila a firmei pe ea si mi-a zis ca sa completez eu si fata foii. Dar acolo undeva este si viza revizorului tehnic(la noi este sef parc auto). Va rog sa ma ajutati in vederea intrarii in legalitate. Nu mi se pare normal sa imi dea un document ca si cum mi-ar da o foaie alba de hartie.....iar dupa aceea sa fiu eu trasa la raspundere ca nu am procedat corect. Va multumesc!
Aveti in vedere prevederile art.27 din Anexa nr.1 la HG 1391/2006 privind aprobarea Regulamentului de aplicare a OUG 195/2002.