avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Actiuni, valorificare
Discuție deschisă în Bursa de valori

Actiuni, valorificare

In 2006 cetatenii au primit un extras de cont de la depozitarul central cu actiuni la diferite sif-uri.Vreau sa stiu daca acestea au valoare si cum se pot vinde? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:40, 23 Noiembrie 2013
Da, pentru a afla valoarea la zi a actiunilor la sif-uri intrati pe pagina de net a bursei de valori.
Pentru a incasa dividendele pe ultimii trei ani, luati legatura cu fiecare din sif-uri.
Pentru a va vinde aceste actiuni, sa mergeti la un broker autorizat din regiunea dumneavoastra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cupoane de privatizare nedepuse lauriancului lauriancului as vrea sa stiu daca este real raspunsul oferit altui utilizator........ cu precizarea ca eu sunt proprietarul cupoanelor,si acum le-am gasit in casa ... (vezi toată discuția)
Certificat de acționar peco Ivan camelia 12 Ivan camelia 12 Bună ziua. Am un certificat de acționar Peco Timiș. Cum se poate valorifica? Sau cum se procedează firma fiind preluata de OMV Petrom? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Actiuni sif assbell99 assbell99 daca vreau sa-mi vand actiunile detinute la Sif este obligatoriu sa ajung la Depozitarul central? (vezi toată discuția)