Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... drepturi salariale societate in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

drepturi salariale societate in insolventa

1. dreturile care provin din relatiile de munca nu au fost inscrise de adm. judiciar din oficiu in tabelul de creante asa cum prevede legea!
2. creantele salariale individuale sunt recunoscute de adm. judiciar printr-o adeverinta. Cum putem recupera creanta dind in judecata societatea atata timp cat este in insolventa si procesele sunt suspendate? multumesc pentru raspuns

Puteti formula o contestatie la tabelul de creante, daca mai sunteti in termen.
Multumesc pentru raspuns. In buletinul procedurilor insolventei este publicat doar tabelul preliminar nu si cel definitiv al creantelor. Dar intrebarea mea era daca ne foloseste la ceva adeverinta eliberata de adm. judiciar prin care recunoaste drepturile salariale neacordate, inclusiv salariile compensatorii prevazute in CCM. Va multumesc!
Societatea sigur are administrator judiciar sau lichidator judiciar? E in perioada de observatie, reorganizare judiciara sau faliment?
Veti avea sanse sa primiti banii doar daca sunteti inscrisi in tabelul de creante. Administratorul/lichidatorul judiciar care recupereaza banii, va va distribuit salariile restante, daca vor fi fonduri.
Unde sa va foloseasca adeverinta, cui sa cereti drepturile salariale neacordate/compensatorii?
Administratorul/lichidatorul judiciar reprezinta/conduce/supravegheaza societatea in insolventa.