Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Pierdere obiect aflat sub sechestru
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Pierdere obiect aflat sub sechestru

Am nevoie de o lamurire, am o societate ca la care la inceputul anului s-a intocmit un PV de sechestru pe mai multe obicete printre care si un aparat foto care nu are o valoare foarte mare aprox 2300 lei dar care se pare ca a fost furat, cert este ca nu se mai afla in posesia acestora. Ce se poate intampla daca se trece la executarea bunurilor si se observa ca acesta nu poate fi prezentat. Cum se poate rezolva problema?
Trebuie sa cercetati disparitia obiectului. Cine a avut aparatul in primire si cum a disparut si trebuie sa anuntati furtul la politie. In acest fel va aratati buna credinta in privinta disparitiei bunului sechestrat si aveti seansa sa recupetati aparatul care nu are chiar o valoare neglijabila.