Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Balcon construit, bun comun/proprietate
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Balcon construit, bun comun/proprietate

buna ziua,am solicitat primariei concesionarea unei suprafete de 8 mp in vederea construirii unui balcon(locuind la parter),dupa indelungi tergiversari,am fost obligat sa cumpar acel teren.
acum vecinii de la 2,3,4 doresc izolarea apartamentelor,pentru a izola dormitoarele trebui sa puna schelele pe acoperisul balconului iar mie imi este teama sa nu-mi rupa acoperisul,ce fac,cum sa procedez?mentionez ca pe vecinul de la 1 l-am lasat deasemenea si pe cel de la et 2,mai sus imi este frica de greutatea schelelor.
multumesc si o zi cat mai placuta!
Exista solutie tehnica de realizat schela metalica,astfel incat sa nu fie afectata structura balconului dv
ii pui sa se oblige ca, in caz de paguba, sa te despagubeasca...
pan' la al de sus te manca,cainii! ei vor neaparat sa stea pe acoperisul meu ca altfel ii costa mult:gen schela dubla(sta pe sol si doar se sprijina pe zid / perete sau alpinism utilitar).
intrebare,concret:eu pot sa refuz montarea schelelor pe acoperisul MEU?