Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... U.P.F.R. (Uniunea Producatorilor de Fonograme din ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

U.P.F.R. (Uniunea Producatorilor de Fonograme din Romania)

Buna ziua. Eu ca post comercial de radio, am nevoie de licenta din partea UPFR, pentru a difuza diferite play-listuri, colaje muzicale puse le dispozitie de diversi DJ? Multumesc.
Pe de o parte, postul de radio are nevoie de licenta ne-exclusiva pentru a difuza muzica.
Pe de alta parte, si DJ-ii trebuie sa primeasca o licenta ne-exclusiva pentru a crea si folosi playlist-uri.
multumesc frumos