Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit forfetar 2014
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit forfetar 2014

Buna dimineata,
Dupa cum bine stim subiectul impozitului forfetar pentru anumite tipuri de activitati a facut valuri la un moment dat, insa , de o vreme, nimeni nu mai zice nimic despre acesta.
Se aplica sau nu incepand cu 1 ianuarie 2014?.Care este baza legala?
In buna traditie damboviteana , probabil ca multe reglementari fiscal vor fi publicate in 28 decembrie,si atunci a te tii.
Ultima modificare a Codului Fiscal s-a facut pe 15 noiembrie cand s-a publicat in Monitorul Oficial OG 102/2013 care nu mentioneaza nimic de impozitul forfetar.
Este foarte posibil insa, ca pana la finalul anului sa mai apara vreo modificare, daca nu, ar trebui sa ne asteptam pe la finalul lunii ianuarie 2014 cu aplicare de la 1 februarie 2014 :(
Este de-a dreptul minunat!!!!!! Ca la noi la nimeni.Ce or avea in capete astia ce zic ca ne conduc vietile? Ar merita din plin sa nu le mai dam nici un leut vreo 6 luni sa vedem cum s-or descurca cu firmele lor favorite.
Multumesc pentru bunavointa da a-mi raspunde si scuze pentru naduf.
O noapte minunata.
Cu stima R.o