Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrarea unui angajator nou in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrarea unui angajator nou in revisal

Buna ziua!
Am si eu o intrebare: am deja ub angajator inregistrat in revisal si vreau sa il inregistrez pe al doilea. Merg pe registru, apoi adaugare angajator nou?
Multumesc
Inregistrare angajator nou
Operatia permite adaugarea unui angajator in cadrul aplicatiei. Selectarea acestei functionalitati deschide ecranul in care se vor introduce date referitoare la inregistrarea ce urmeaza a se adauga.
Adaugarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apeland butonul "Inregistrare angajator nou" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Angajatori":
In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Categorie Angajator: se selecteaza categoria angajatorului dintr-o lista predefinita de tipuri
- Judet: se selecteaza din lista predefinita judetul din care face parte angajatorul respectiv
- Localitatea: se selecteaza din lista predefinita localitatea de care apartine angajatorul
- Adresa: se completeaza adresa completa a angajatorului
- Reprezentant Legal: se introduce numele reprezentantului legal al angajatorului
- Telefon: se introduce numarul de telefon al angajatorului
- Fax: se introduce numarul de fax al angajatorului
- Adresa email: se introduce adresa de e-mail a angajatorului

Dupa introducerea informatiilor se apasa butonul "Continuare > >" pozitionat in sectiunea din dreapta jos a ecranului.
In ecran se completeaza urmatoarele informatii:
- Denumire Angajator: se introduce denumirea angajatorului
- CUI/CF Angajator: se introduce codul de identificare unica sau codul fiscal
- Forma Juridica: se selecteaza din lista predefinita forma juridica a angajatorului
- Forma Organizare: se selecteaza din lista predefinita forma de organizare a angajatorului
- Nivel Infiintare: se selecteaza din lista predefinita nivelul de infiintare al angajatorului
- Forma de Proprietate: se selecteaza din lista predefinita forma de proprietate a angajatorului
- Domeniul principal de activitate: se adauga un cod CAEN apasand butonul "Alege" iar din lista care apare se selecteaza codul dorit si se apasa butonul "Selecteaza"

Dupa introducerea informatiilor se apasa butonul "Continuare > >" pozitionat in sectiunea din dreapta jos a ecranului.

Pentru salvarea informatiilor introduse se apasa butonul "Salveaza".

Sursa: ReviSal - Manual Utilizare pe care-l gasiti prin accesarea butonului ? pozitionat in dreapta -sus a interfatei de pornire a programului.