Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare cumparare teren

Buna seara,
In 1996 ma cumparat un teren agricol extravilan, printr-un antecontract de mana cu doi martori..Ulterior vanzatorul a decedat si nu am ajuns sa inchei contractul de vanzare - cumparare. Cum sa procedez ca sa devin proprietar?
Multumesc.
Cine foloseste terenul ?
eu...
Cand a murit proprietarul, cine plateste taxe, exista cadastru? Au trecut 17 ani...
.am copie dupa titlu de proprietate..taxe nu stiu daca sa-u paltit.
Ar trebui sa discutati cu un avocat si sa mergeti in instanta. Mostenitorii ii stiti? Nu va intelegeti cu ei la notar?