Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor de inmormantare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor de inmormantare

cei care au ajutor social au dreptul la ajutor de inmormintare ?
AJUTORUL DE INMORMANTARE ESTE acordat pentru persoanele care au avut pensie.
1. Ajutorul de deces se acorda asiguratilor la pensie adica salariatilor, somerilor etc.si pensionarilor.

2. Ajutorul de inmormantare, pentru cei care primesc ajutor social, se acorda de catre primarii.