Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cos de fum la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cos de fum la bloc

Buna seara, locuiesc la etajul 1 (unu)al unui imobil cu 4 (patru) etaje, vecina de la parter are ca sursa de incalzire soba pe lemne cu cosul de fum ridicat doar un 1,5metri inafara, exact pana la nivelul geamului meu. De fiecare data cand face focul, fumul patrunde in dormitor, incercat sa discut cu ea dar inzadar...am discutat si cu ceilalti proprietari de pe acelasi palier care spun ca si ei sunt deranjati de fum. A-si dori sa stiu daca exista vreo baza legala in temeiul careia a-si putea sa actionez si care ar fi institutia abilitata? Va multumesc!
lloryshyka, utilizator
Dar daca un vecin nu e deacord sa urc cosul de fum deasupra blocului atunci,ce e de facut?
Am ajuns in situatia in care trebuie sa intrebam vecinii daca avem voie sa mincam???......sau sa ne incalzim ???
Cum sa mai vina romanii in tara daca nu au nici un drept sa-si faca si ei o afacere ca trebuie intrebati vecinii daca are voie ,daca vecinii nu-ti dau voie .
De ce trebuie sa fie asa?