avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cum pot sa directionez 2% din impozit catre o ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cum pot sa directionez 2% din impozit catre o asociatie de locatari.

Buna ziua. As dori sa stiu ce trebuie sa fac ca sa directionez 2% din inpozit catre asociatia de locatari unde locuiesc,iar acei bani sa poata fi folositi numai pentru reparatii in cadrul asociatiei de locatari
Cel mai recent răspuns: Mariandjy , utilizator 08:57, 30 Noiembrie 2013
Trebuie sa fie o cale sa pot sa adun cei 2% pentru asociatia de propietari, Daca trebuie sa infintez ceva, am sa o fac.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

2% impozit pe venit Anamariabo Anamariabo Buna ziua, Intrebarea mea este daca se pot directiona cei 2% impozit pe venit catre Asociatia de Proprietari, pentru ca asa s-ar mari ... (vezi toată discuția)
Directionare 2% vio3fan vio3fan Buna ziua! Vreau sa intreb daca părinţii pot directiona cei 2% catre institutia de invatamant la care invata copilul lor. Este scoala \\"o entitate nonprofit ... (vezi toată discuția)
Dreptul la 2% Roman Istvan Roman Istvan O asociatie de nonprofit, care se ocupa cu copii orfan, se poate sa fie/este legal sa fie beneficiarul donatiei 2% din impozitul salariului? (vezi toată discuția)