Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Taxa De timbru Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Taxa De timbru Succesiune

Sunt pe cale sa dezbat o succesiune cu inca 2 verisori, pentru 2 proprietati ce apartin bunicilor. Vreau sa stiu daca este adevarat ca putem sa nu platim taxa de timbru,avand in vedere ca nu avem venituri. Am inteles ca putem sa fim scutiti de aceasta odata in viata. Tot ce intreb este din ce am auzit de la diverse persoane ,nu m-am consultat cu avocatul inca!
Puteti formula o cerere de autor judiciar, iar instanta va decide in functie de documentatia depusa in sustinerea cererii.