Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Suspendare activitate punct de lucrucf. ar.10 lt.b din ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Suspendare activitate punct de lucrucf. ar.10 lt.b din OUG 28/1999

In cazul suspendarii activitatii de comert desfasurat la un punct de lucru, potrivit art.10 lit.b din OUG 28/1999 stie cineva daca acest spatiu poate fi inchiriat altei societati pe o suma modica pe care societatea cu activitatea suspendata este dispusa sa o cedeze drept confiscata?
V-as fi recunoscatoare daca aveti idei si ma puteti ajuta!
Daca activitatea este suspendata nu poate efectua activitati de inchiriere.Si cum adica suma sa fie confiscata?:O
....adica veniturile realizate din chirii in perioada cat activitatea a fost suspendata vor fi confiscate la buget.
Marturisesc ca nu va inteleg.Si ce legatura are OUG 28 in speta?
Activitate suspendata potrivit art.10 lit.b din OUG 28/1999... insa intreruperea activitatii efective are repercursiuni grave asupra functionarii viitoare... de aceia ar fi o solutie continuarea activitatii prin inchirierea spatiului unei alte societati (aceiasi proprietari) care sa perpetuieze activitatea la punctul de lucru, in schimbul unei chirii cedate societatii ce are activitatea suspendata- pe care aceasta neavand dreptul sa realizeze venituri la punctul respectiv de lucru este dispusa sa o cedeze la un eventual control la buget drept confiscata...
La un control nu se lasa doar cu confiscarea sumei, mai sunt si alte amenzi.Dar oug 28 se refera la casele de marcat.