Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lovire si alte violente
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lovire si alte violente

in urma cu 3 saptamani am lovit o colega de lucru cu palma peste fata si are certificat medico legal 8 zile ma dat la politie si nu stiu la ce sa ma astept la aceasta fapta rog raspuns
Cam multe zile pentru o palma peste fata, oricum fapta se incadreaza la art.180 c.p. Lovirea sau alte violente.
atat ia dat medicul legist a zis ca are fisura la timpan
Lovirea intra la dosar penal !
o sa fii chemat si dat cu subsemnatul, dar pana atunci te poti intelege cu victima iar ea isi poate retrage plangerea.
Daca nu va intelegeti dosarul merge mai departe la judecatorie si totul depinde acolo.
tinand cont ca esti barbat iar ea femeie ea va fi in avantaj oricum.
In cel mai fericit caz..scapi cu o amenda
in cel mai rau daca se tine de tine ajungi si la condamnare.
parerea mea e sa te intelegi cu ea, iti ceri iertare si daca are pretentii la despagubiri vezi tu. Altfel pana esti scos de sub urmarirea penala ai cazierul blocat
din cauza ei miam pierdut locul de munca dupa sase ani de lucru acum mai pt si la daune
LA050770, utilizator