Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Transfer pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Transfer pensie

In luna iulie anul acesta mi-am schimbat domiciliul din jud.Hunedoara in jud Constanta.Ca atare mi-am cerut transferul pensiei la Constanta.Dosarul meu continea si o recalculare a pensiei deoarece la calculul pensiei nu-mi luasera in calcul 4 ani(din neglijenta lor).Acum am primit decizia de la Casa de pensii Constanta dar fara recalculare si fara indexarile primite de anul trecut pana in prezent.Azi m-am prezentat la Casa de Pensii Constanta si la ghiseu am primit asigurarea (verbala) ca asta-i legea si ca voi primi ulterior o alta decizie iar diferenta de bani o voi primi retroactiv .Va rog sa-mi spuneti daca este corect ce zic dansii sau trebuie sa fac contestatie in scris....multumesc,
este dreptul dumneavoastra sa contestati decizia, in contestatie sa mentionati motivele dvs.
contestatia o depuneti la casa de pensii din Constanta in 30 de zile de la comunicarea deciziei, sau o trimiteti la CNPP.