Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale doresc sa inchiriez camion
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

doresc sa inchiriez camion

Detin o firma de transport marfa cu utilitare cu mtma 3,5 tone care nu necesita licenta de transport.Doresc sa inchiriez un camion de tonaj mai mare,se poate sa il inchiriez cu tot cu licenta firmei respective si sa fie folosit de firma mea sau am nevoie de licenta mea proprie?
Nu se poate, in acest caz veti face transport in numele firmei care detine licenta, trebuie sa aveti propria licenta a firmei pentru a efectua transport.