Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Licenta transport
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Licenta transport

Buna ziua,
As dori sa stiu daca este nevoie de licenta de transport pt o masina a carei masa totala maxima autorizata nu depaseste 3,5 tone, specific ca sunt persoana fizica si doresc sa o inchiriez unei firme de transport.
Liceenta ar trebui sa o faca firma care o foloseste. Oricum inca nu au aparut normrlr de licentiere la MTMA 3,5
multumesc pt raspuns...
as mai avea o intrebare...cand o sa apara normele de licentiere o sa fiu obligata sa imi fac licenta de transport?
Licentierea trebuie facuta in momentul in care o sa faceti transport contra cost. Daca sunteti firma o sa aveti nevoie licenta . Oricum nu va ambalati ca se pare ca se va anula aceasta prevedere
daca mai aveti nevoie de detalii in domeniu ma puteti contacta pe email
cu respect
as dori sa stiu daca la infiintarea unei firme vine cineva de la finante sa vada sediul firmei ca asa am inteles ? daca raspunsul este afirmativ dupa cat timp vine?