Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... firma
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

firma

va rog mult daca poate cineva sa ma ajute!!!
ma intereseaza in primul rand ce conditii trebuie indeplinite pentru infiintarea unei firme de consultanta juridica, sau daca se poate(fiind mult mai bine) sa mi se spuna si mie legea care se refera la asa ceva.
a doua rugaminte daca se poate pentru cei care vor sa ma ajute sami trimita si mie conditiile, eventual legea in urmatorul e-mail : militaruc@hotmail.com
va multumesc anticipat!!!!

Codul CAEN Monitorul Ofiacial din 13 decembrie 2002

Codul Fiscal

Legea 31/1990 privind Societatile Comerciale - citeste

Legea 26/1990 privind Registrul Comertului - citeste
daca te referi la firma de consultanta gen kpmg care atunci cf sustinerilor antevorbitorului.

daca te referi la gruparile acelea de consilieri juridici, le 514/2003.