avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... firma
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

firma

va rog mult daca poate cineva sa ma ajute!!!
ma intereseaza in primul rand ce conditii trebuie indeplinite pentru infiintarea unei firme de consultanta juridica, sau daca se poate(fiind mult mai bine) sa mi se spuna si mie legea care se refera la asa ceva.
a doua rugaminte daca se poate pentru cei care vor sa ma ajute sami trimita si mie conditiile, eventual legea in urmatorul e-mail : militaruc@hotmail.com
va multumesc anticipat!!!!
Cel mai recent răspuns: das_Reich , utilizator 16:38, 1 Iunie 2005

Codul CAEN Monitorul Ofiacial din 13 decembrie 2002

Codul Fiscal

Legea 31/1990 privind Societatile Comerciale - citeste

Legea 26/1990 privind Registrul Comertului - citeste
daca te referi la firma de consultanta gen kpmg care atunci cf sustinerilor antevorbitorului.

daca te referi la gruparile acelea de consilieri juridici, le 514/2003.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sunt firmele de consultanta juridica si in afaceri? Iulian81 Iulian81 Am gasit codul acesta CAEN : 741 : Activitati juridice, de contabilitate si revizie contabila, consultanta in domeniul fiscal; activitati de studii de piata si ... (vezi toată discuția)
Jurist in cartea de munca am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta mai ales ca am citit multe raspunsuri documentate pe teme asemanatoare; in anul 2001 am lucrat la o firma care ... (vezi toată discuția)
Un consilier juridic poate infiinta un srl? Eliza Matei Eliza Matei in calitate de consilier juridic ma pot ocupa de infiintarea unei societati comerciale? multumesc (vezi toată discuția)