Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Prin Asociatie Familiala ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Prin Asociatie Familiala ?

Buna seara,
Intentia mea e de a-mi proni o afecere " Vanzare tricouri imprimate "
Deci...ideea e cam asa...cumpar tricouri goale... fara nimic scris pe ele,fac eu anumite modele si ma duc la o firma care imprima chestii de genu pe tricouri iar apoi eu ma ocup de vanzarea tricourilor respective...doar ca imi e frica sa nu fac ceva ilegal...de aceea as dori niste sfaturi...se poate face treaba asta printr-o asociatie familiala ? nu conteaza ca tricourile sunt cumparate de la o anumite firma iar imprimeurile le face tot o alta firma... iar apoi eu vand produsu final?
Adi_F2, utilizator
Puteti sa va faceti si SRL si PFA, nu este niciun fel de problema.
Si in legatura cu designurile tricourilor... adica pozele/scrisul care va aparea imprimat pe tricou...trebuie pentru fiecare model drept de autor ? trebuie inregistrat fiecare model undeva ? despre partea asta ma-ti putea informa putin ?
Depinde si ce vreti sa imprimati.
Pai poze :)