Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii certificat medical cod 09
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

certificat medical cod 09

buna ziua.
certificatele medicale cu codul 09 se suporta la fel ca si pentru restul? adica pana in a 5-a zi de angajator si apoi de FNUASS?
Nu mai stiu ce inseamna cod 09
Smart Contab Expert S.R.L., Contabil
cod indemnizatie 09 = ingrijire copil bolnav in varsta de pana la 7 ani sau copil cu handicap pentru afectiuni intercurente, pana la implinirea varstei de 18 ani.
Se suporta integral din fnuass.
multumesc. aveti dreptate. am gasit si eu acum unde scrie.